Kasım
05

Sosyal ağlar her geçen gün artan trafiklerinden nasıl para kazanabileceklerinin yollarını arıyor. Bu amaçla Facebook site içerisinde mağazalar üzerinden alışveriş yapabildiği F-commerce‘i hizmete almıştı, ancak istediklerini yapamadığı için sonrasında kapattı. Üye sayısı 1 milyarın üzerinde olan Facebook ve 200 milyonun üzerinde üyesi olan Twitter’a karşı 2011′de hayat bulan Pinterest, 70 milyon üyeye sahip

Ekim
08

Ekonomi ve iş dünyası dergisi Fortune, bir kez daha 40 yaşından genç 40 başarılı yönetici listesini açıkladı. Kısaca “40 under 40″ (40 yaş altı 40) olarak adlandırılan listede geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yakından tanıdığınız isimler var.

Eylül
12

Son zamanlarda web dünyasında sıkça duymaya & görmeye başladığımız AJAX ingilizcede “Asynchronous JavaScript And XML” anlamını taşımaktadır. AJAX, genel anlamda JavaScript ve XmlHttpRequestler aracılığıyla GET ve POST istekleri gönderip, bu isteklerin cevaplarını yine istekleri gönderdiğimiz yöntem olan JavaScript’le geri almaktır.

Ağustos
04

Başarılı e-ticaret çözümlerinin sırrı nedir? Neden birçok İnternet tabanlı proje hüsranla sonuçlandı? E-ticaretten kim para kazandı ve başarısız olanlardan farklı olarak ne yaptı? Tahmin ettiğiniz gibi, müşterileriniz. Var olan müşterilerinize odaklanın. Talep ve ihtiyaçlarını belirleyin. Onların hayatlarını nasıl kolaylaştırabileceğinizi düşünün. Bundan sonra, potansiyel müşterilerinize odaklanabilirsiniz. Önemli olan, müşterilerinizin sizinle iş yapmalarını kolaylaştırmanızdır.

Temmuz
05

Türkiye ve Dünyada çok kısa sürede yükselişe geçen fırsat siteleri pazarı katlanarak büyümesini sürdürüyor. İnternet kullanıcılarına çeşitli ürün ve hizmetleri düşük ve avantajlı indirimlerle sunan fırsat siteleri Eğlence mekanlarından restaurantlara, güzellik salonlarından dil kurslarına, giyimden sosyal aktivitelere kadar pek çok hizmeti çok yüksek indirimle satın almanın en kolay yolu haline geldi